Kecmanović eliminisan u prvom kolu turnira u Hertongenbošu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Jun.2024, 20:01

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u prvom kolu turnira u holandskom gradu Hertogenbošu pošto ga je domaći igrač Talon Grikspor pobedio posle preokreta rezultatom 2:1 (6:7 (3:7), 7:6 (9:7), 7:6 (7:3)) za dva sata i 36 minuta igre.

U prva dva seta nije viđen nijedan brejk, pa su oba puta odlučivali taj-brejkovi. Prvi je dobio Kecmanović rezultatom 7:3, a drugi Holanđanin rezultatom 9:7, iako je Kecmanović >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << spasio ukupno četiri set lopte.

U trećem setu su u ranoj fazi oba tenisera razmenila po brejk, pa je na kraju o pobedniku ponovo odlučivao taj brejk u kom je Holanđanin bio bolji i stigao do drugog kola u kom će igrati protiv Amerikanca Makenzija Mekdonalda.

Turnir u Hertongenbošu igra se na travi, a ukupan nagradni fond iznosi 690.135 evra.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...